PARTNER STRATEGICZNY DRUŻYNYMondial Logo RGB 100pxAWP Logo RGB 100pxlogo Agap
PATRONAT MEDIALNYPZ Logo RGB 100px
Logo 2018 300pxSPIRIT OF POLAND
PARTNER STRATEGICZNY DRUŻYNY
Mondial Logo RGB 100pxAWP Logo RGB 100pxlogo Agap 100px
PATRONAT MEDIALNY
PZ Logo RGB 100px

DRUŻYNA

RAFAŁ

RafałRafał pochodzi z Sochaczewa. Sport towarzyszył mu od najmłodszych lat i zdominował jego wszelkie życiowe plany. Rozpierająca energia i siła fizyczna spowodowały, że spełniał się on doskonale w trójboju siłowym. Na treningach kierował się zasadami Joe Weidera (twórcy światowych zawodów kulturystycznych). Najważniejsza jego zdaniem zasada to „słuchać własnego organizmu”.

Jako osiemnastoletni chłopak Rafał służył w batalionie powietrznodesantowym w Bielsku – Białej. Później w pododdziałach Antyterrorystycznych w Nadwiślańskich Jednostkach Wojskowych. Na służbie odbył wiele specjalistycznych szkoleń oraz zdobył uprawnienia instruktorskie z ratownictwa wysokościowego oraz Instruktora Spadochronowego kl. III. Dzięki konsekwencji w działaniu Rafał osiągnął kolejny swój cel. W 1998 r. przeszedł selekcję i został przyjęty do Jednostki Wojskowj GROM. W Jednostce służył 15 lat.

W późniejszych latach Rafał rozwijał swoje umiejętności spadochronowe. Uzyskał tytuł Tandem Pilota oraz Instruktora AFF (Accelerated Free Fall). Jednocześnie rozpoczął przygodę w cywilnej strefie Aeroklubu Warszawskiego.

Po trzech latach pracy jako instruktor spadochronowy, przyszedł czas na kolejne wyzwania. Rafał zajął się maratonami i triathlonami – HALF IRONMAN. Cały czas trenuje i doskonali swoje umiejętności, bo jak twierdzi jeszcze nie osiągnął satysfakcjonującego wyniku, dlatego uparcie dąży do celu.

Kilka lat temu zainspirował go kanał Discovery i wyścig Echo Challenge, gdzie drużyny pokonują trudny teren, używając różnorakich sposobów na przemieszczanie i środków transportu. Zaczynając od trekkingu, poprzez jazdę konną, rowerową, a kończąc na kajaku. Dystans do pokonania to ok. 600 – 800km i ciągle zmieniające się warunki pogodowe, utrudniające ukończenie zadania. Ten wyścig bardzo zainspirował Rafała.W roku 2016 zorganizował drużynę i wziął udział jako kapitan jedynego w historii polskiego zespołu w Patagonian Expedition Race. Udział w wyścigu w 2018 roku będzie więc jego drugim wyzwaniem...

MAGDALENA

Magda
Magada pochodzi z Wołomina. Od najmłodszych lat związana ze sportem. Do 18 roku życia trenowała koszykówkę. Potem w jej życiu pojawiła się kolejna pasja jaką jest ratownictwo medyczne. Tej pasji poświęciła swoje życie zawodowe a w 2010 roku zdobyła tytuł mistrza Europy w ratownictwie medycznym, co zaowocowało propozycją służby w Biurze Ochrony Rządu. Od 2011 roku czynny funkcjonariusz BOR. 
W 2013 roku odkryła swoją kolejną życiową pasję jaką są biegi przeszkodowe. Jako osoba zawzieta i uparta od najmłodszych lat udowadniała sobie, że niemożliwe nie istnieje a granice są po to, żeby je przekraczać. W latach 2013-2016 podczas wszytkstkich biegów przeszkodowych, w których startowała, zawsze stawała na podium. W 2017 roku podjęła się dwóch poważnych wyzwań jakmimi był ośmiogodzinny morderczy Europe Toughest Mudder (6 miejsce w klasyfikacji kobiet i 49 open na prawie 1000 uczestników) oraz 24-godzinny morderczy World's Toughest Mudder na pustyni w Las Vegas, gdzie zajęła 72 miejsce wśród kobiet i 646 open na 1800 uczestników. Głodna wrażeń, znów postanowiła podnieść poprzeczkę, startujac w Patagonian Expedition Race 2018. Jej motto brzmi: "w życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca".

ROBERT

RobertRobert od najmłodszych lat trenował judo co zaowocowało tytułem Mistrza Polski juniorów a następnie tytułem Akademickiego Mistrza Polski w judo. Spełnił się także jako nurek - stopień P3 w nurkowaniu technicznym i ukończony kurs oraz praktyka w nurkowaniu podlodowym, wrakowym, głębinowym z użyciem miesznek nitroxowych. Ukończył 5 maratonów w tym 2 górskie. Jego pasją są także skoki spadochronowe - wykonał ponad 1000 skoków oraz był uczestnikiem rekordu Polski w skokach spadochronowych – formacja 100-ways. Góry - następna pasja - "zaliczył" kurs wspinaczkowy, wejście na Mount Blanc, Gros – Glockner i zimowe na Gerlach. Medalista Mistrzostw Polski w regatach jachtów kabinowych.
Odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za działność w strukturach  „Radia Solidarność” w okresie stanu wojennego.

PIOTR

Piotr

Piotr pochodzi z małej miejscowości z centralnej Polski. Od najmłodszych lat z pasją podchodził do zajęć, które go angażowały. Wykazywał się determinacją, ukierunkowaną na osiąganie założonych celów. Przejawiało się to zarówno w nauce, pracy zawodowej jak i sporcie. Pracuje zawodowo w wojsku - w jednostce, która stawia najwyższe wymagania, zarówno w kwestii odporności psychicznej jak i fizycznej. Podejmując wyzwania podchodzi do nich z pasją i zapałem; dzięki temu ukończył wiele triatlonów, w tym pełny dystans IM. Zdobycie Mont Blanc, ukończenie ultratriatlonu, obejmującego przepłynięcie ponad 20 km wpław to tylko niektóre z jego osiągnięć. Poszukując wyzwań wyjątkowych podejmuje się udziału w Patagonian Expedition Race i realizacji kolejnego celu.

ZESPÓŁ DS. MEDIÓW

PAWEŁ "SHAGGY"

shaggy

Paweł „Shaggy” pochodzi z Warki. Od zawsze interesował się problematyką Sił Zbrojnych, w szczególności sposobami komunikacji na odległość, rozpoczynając od tych starszych metod jak Kod Morse’a a kończąc na nowoczesnej łączności satelitarnej.

Absolwent warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Sportowa pasja związana ze strzelectwem, a trochę i przypadek sprawiły, że w 1994 r. został operatorem Jednostki Wojskowej „GROM”, z którą związał swoje życie na kolejnych 18 lat. W trakcie wieloletniej służby odbył szereg specjalistycznych szkoleń i kursów, w trakcie których zdobył min. uprawnienia skoczka spadochronowego wojsk powietrzno-desantowych, instruktora strzelectwa sportowego, instruktora narciarstwa oraz wspinaczki skałkowej. Dzięki pracy w Jednostce odwiedził takie zakątki świata, do których jako cywil pewnie nigdy by nie dotarł.

Zaproszenie do drużyny Spirit of Poland w wyścigu Patagonian Expedition Race 2018 przyjął bez wahania i potraktował jako nowe wyzwanie. Shaggy będzie członkiem Media Team odpowiedzialnym za dokumentację foto i wideo polskiego zespołu uczestniczącego w wyścigu.

JERZY CISZEWSKI

jc

Jerzy Ciszewski - wybitny ekspert w zakresie public relations i komunikacji marketingowej. Prezes agencji pr "Hanami Communications", wydawca portalu informacyjnego o marketingu www.publicrelations.pl. Trenował żeglarstwo regatowe w olimpijskiej klasie "470", wielokrotny uczestnik mistrzostw Polski, europy i świata. Był sekretarzem stanu w Ministerstwie Sportu w gabinecie prof. Marka Belki. 

KAMIL

Kamil

Kamil pochodzi z Warszawy. Od wielu lat interesuje się dziką przyrodą i nauką. Od 2017 roku student Biotechnologii Wydziału Chemicznego na Politechnice Warszawskiej. Ma zaliczony skok w tandemie i lubi czuć swobodę w tunelu aerodynamicznym. Jego pasją jest poznawanie nowych gatunków zwierząt i roślin. Brał udział w wędrówkach rowerowych po Austrii, Holandii i Niemczech. W latach gimnazjalnych i licealnych startował w wielu zawodach sportowych, w których odnosił większe i mniejsze sukcesy. Uwielbia podróże, trekking i fotografowanie natury. Lubi nowe wyzwania, więc udział w ekipie media teamu traktuje jako kolejne doświadczenie życiowe.